Pondelok, 18. január 2021
Zamračené  -8,2 °C
Mimoriadne správy

Úrady v Dánsku obvinili ruského občana zo špionáže, vo vyšetrovacej väzbe je už od leta

 Webnoviny   9. december 2020  61
Úrady v Dánsku obvinili ruského občana zo špionáže, vo vyšetrovacej väzbe je už od leta

9.12.2020 (Webnoviny.sk) - Dánske úrady obvinili ruského občana žijúceho v krajine zo špionáže. Údajne totiž poskytol informácie o dánskej energetickej technológii a ďalších veciach nemenovanej ruskej spravodajskej službe.

V stredu o tom informovala dánska prokuratúra s tým, že nemenovaného podozrivého držia od júla vo vyšetrovacej väzbe.

Peniaze za informácie


Prípad sa zakladá na vyšetrovaní Dánskej bezpečnostnej a spravodajskej služby, podľa ktorej daná osoba získavala peniaze výmenou za informácie.

V prípade, že obvineného uznajú vinným, hrozí mu maximálne šesť rokov väzenia. Prokurátori sa tiež usilujú o jeho deportáciu.

Ruské veľvyslanectvo v Kodani vo vyhlásení uviedlo, že zatknutie považuje za chybu a dúfa v jeho oslobodenie.

Proces za zatvorenými dverami


"Očakávame, že dánske súdnictvo bude k prípadu pristupovať nezaujato. Dúfame, že súd nášho občana oslobodí od viny a prepustí ho na slobodu," vyjadrilo sa.

Pre proces, ktorý sa bude konať za zatvorenými dverami, zatiaľ nestanovili termín. Podľa dánskeho vysielateľa TV2 sa proces uskutoční v severodánskom Aalborgu.

Viac k témam: špionáž
Zdroj: Webnoviny.sk - Úrady v Dánsku obvinili ruského občana zo špionáže, vo vyšetrovacej väzbe je už od leta © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.