Pondelok, 25. január 2021
Oblačno  1 °C
Mimoriadne správy

Klimatická stratégia Únie by nemala nahrávať jadrovej energetike, myslí si rakúsky kancelár Kurz

 Webnoviny   9. december 2020  61
Klimatická stratégia Únie by nemala nahrávať jadrovej energetike, myslí si rakúsky kancelár Kurz

9.12.2020 (Webnoviny.sk) - Európska únia by pri určovaní svojich klimatických cieľov nemala nahrávať jadrovej energetike. Vyhlásil to v stredu rakúsky kancelár Sebastian Kurz. Klimatická stratégia do roku 2030 je jednou z tém dvojdňového summitu EÚ, ktorý sa začína v stredu vo Viedni.

„Boj proti klimatickej zmene nemá viesť k posilneniu atómového priemyslu,“ povedal Kurz v rakúskom parlamente.

Návrh Európskej komisie znížiť do roku 2030 emisie skleníkových plynov najmenej o 55 percent z úrovne roka 1990 v súčasnosti podporuje všetkých 27 členských štátov únie.

Kurz však vyjadril obavy, že v procese implementácie môžu nastať chybné rozhodnutia, ktoré povedú napríklad k rozšírenému využívaniu jadrovej energie. Striktní odporcovia nukleárnej energie vrátane Rakúska sú však v rámci EÚ „jednoznačne v menšine“, pripustil kancelár.

Viac k témam: emisie, jadrová energia, klimatické zmeny
Zdroj: Webnoviny.sk - Klimatická stratégia Únie by nemala nahrávať jadrovej energetike, myslí si rakúsky kancelár Kurz © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.