Utorok, 26. január 2021
Oblačno  -0,2 °C
Mimoriadne správy

Merkelová podporuje v boji proti šíreniu koronavírusu prísnejšie obmedzenia verejného života

 Webnoviny   9. december 2020  72
Merkelová podporuje v boji proti šíreniu koronavírusu prísnejšie obmedzenia verejného života

9.12.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová vyslovila podporu prísnejším obmedzeniam verejného života v boji proti šíreniu nového koronavírusu.

Politička upozornila, že národná akadémia vied v utorok odporučila, aby obyvatelia od budúceho týždňa obmedzili svoje sociálne kontakty a od 24. decembra do 10. januára začal platiť "tvrdý lockdown".

Postupne k prísnejšiemu lockdownu


"Urobili by sme dobre, keby sme brali vážne, čo nám hovoria vedci," povedala Merkelová.

Nemecko sa postupne dostáva k prísnejšiemu lockdownu, ktorý bude trvať prinajmenšom v čase vianočných sviatkov. Aj napriek čiastočnému lockdownu, ktorý začal platiť 2. novembra, počet prípadov nákazy stúpa.

Rekordný počet úmrtí


V stredu v Nemecku oznámili denný prírastok 20 815 nových infekcií a rekordných 590 úmrtí. Celkovo už v krajine potvrdili 1,22 milióna prípadov a 20-tisíc súvisiacich úmrtí.

Merkelová sa počas pandémie neustále zasadzuje za rozhodné kroky. Často však musela postupovať pozvoľna, pretože za zavedenie a zrušenie obmedzení sú zodpovedné vlády jednotlivých spolkových krajín.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk - Merkelová podporuje v boji proti šíreniu koronavírusu prísnejšie obmedzenia verejného života © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.