Piatok, 8. december 2023
Jasno  -5 °C
Mimoriadne správy

Univerzity v Rusku dostali pokyn nediskutovať o problémoch v krajine pred kandidatúrou Putina, tvrdia Briti

 Webnoviny  29. október 2023  104  
Univerzity v Rusku dostali pokyn nediskutovať o problémoch v krajine pred kandidatúrou Putina, tvrdia Briti

29.10.2023 (SITA.sk) - Ruská vláda dala univerzitám pokyn, aby nediskutovali o problémoch v krajine, uviedlo britské obranné spravodajstvo v najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ruské ministerstvo školstva univerzitám odporučilo, aby v rámci svojich akademických aktivít otvorene nediskutovali o „negatívnych politických, ekonomických a sociálnych trendoch“ v Rusku, konštatuje ministerstvo obrany Veľkej Británie.

Britské obranné spravodajstvo predpokladá, že ide o pokus potlačiť kritiku vojny na Ukrajine pred očakávanou kandidatúrou ruského prezidenta Vladimira Putina na znovuzvolenie v marci 2024.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Britské ministerstvo obrany, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Univerzity
Zdroj: SITA.sk - Univerzity v Rusku dostali pokyn nediskutovať o problémoch v krajine pred kandidatúrou Putina, tvrdia Briti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.