Pondelok, 11. december 2023
Mrznúci dážď  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Sunak s Macronom diskutovali o humanitárnej pomoci pre Gazu, vyjadrili aj obavy z rizika eskalácie

 Webnoviny  29. október 2023  97  
Sunak s Macronom diskutovali o humanitárnej pomoci pre Gazu, vyjadrili aj obavy z rizika eskalácie

29.10.2023 (SITA.sk) - Britský premiér Rishi Sunak a francúzsky prezident Emmanuel Macron diskutovali o dôležitosti dodania naliehavej humanitárnej pomoci do Pásma Gazy a zachovania regionálnej bezpečnosti po rozšírení izraelskej vojenskej operácie proti palestínskemu militantnému hnutiu Hamas. Informoval o tom v nedeľu úrad britského premiéra.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktLídri oboch krajín „sa dohodli, že budú spolupracovať v snahe dostať dôležité potraviny, palivo, vodu a lieky k tým, ktorí ich potrebujú, a zároveň evakuovať z Gazy zahraničných štátnych príslušníkov,“ uviedol úrad britského premiéra vo vyhlásení. „Vyjadrili svoje zdieľané obavy z rizika eskalácie v širšom regióne, najmä na Západnom brehu Jordánu," dodalo vyhlásenie.

Sunak a Macron sa zhodli, že je dôležité nestratiť zo zreteľa dlhodobú budúcnosť regiónu a predovšetkým potrebu dvojštátneho riešenia, dodáva britské vyhlásenie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Britský premiér, Francúzsky prezident, Humanitárna pomoc, Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk - Sunak s Macronom diskutovali o humanitárnej pomoci pre Gazu, vyjadrili aj obavy z rizika eskalácie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.