Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Únia poslala Ukrajine prvú splátku z 18-miliardovej makrofinančnej pomoci

 Webnoviny  17. január 2023  76  
Únia poslala Ukrajine prvú splátku z 18-miliardovej makrofinančnej pomoci

17.1.2023 (Webnoviny.sk) - Európska komisia v utorok vyplatila Ukrajine prvú časť z balíka makrofinančnej pomoci v hodnote 18 miliárd eur. Ako referuje oficiálny web výkonného orgánu Európskej únie, na Ukrajinu putovala čiastka tri miliardy eur.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Vďaka tomuto balíku bude Ukrajina schopná naďalej vyplácať mzdy a dôchodky a udržiavať v prevádzke základné verejné služby, ako sú nemocnice, školy a bývanie pre presídlených ľudí.

Ukrajine tiež umožní zabezpečiť makroekonomickú stabilitu a obnoviť kritickú infraštruktúru zničenú Ruskom, ako je energetická infraštruktúra, vodné systémy, dopravné siete, cesty či mosty. Podporu majú sprevádzať reformy s cieľom posilniť právny štát a opatrenia proti spreneverám a korupcii na Ukrajine.

Viac k témam: Finančná pomoc, Inflácia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Únia poslala Ukrajine prvú splátku z 18-miliardovej makrofinančnej pomoci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.