Sobota, 23. marec 2019
Slnečno  1,6 °C
Mimoriadne správy

Ultraľavicový militant žiada o prepustenie z väzenia, kde si odpykáva päť doživotných trestov

 Webnoviny  18. október 2018  74
Ultraľavicový militant žiada o prepustenie z väzenia, kde si odpykáva päť doživotných trestov

ATÉNY 18. októbra (WebNoviny.sk) - Grécky krajne ľavicový militant Savvas Xiros, ktorý si odpykáva päť doživotných trestov za účasť na mnohých útokoch proti gréckym aj zahraničným politikom, bankám a iným cieľom, žiada o prepustenie z väzenia zo zdravotných dôvodov.

Vo štvrtok o tom informovala jeho právna zástupkyňa Anny Paparoussou, podľa ktorej je jej mandant ťažko zdravotne postihnutý. Xiros, člen už neexistujúceho ultraľavicového teroristického hnutia Revolučná organizácia 17. novembra, utrpel vážne zranenia, keď mu v rukách v roku 2002 predčasne vybuchla bomba, ktorú sa snažil nastražiť.

Jeho zatknutie odštartovalo sériu zásahov proti členom tejto organizácie, ktorú sa gréckym predstaviteľom podarilo postupne úplne znefunkčniť. Pri útokoch tejto ultraľavicovej skupiny zahynulo v rokoch 1975 až 2000 najmenej 23 ľudí.

Viac k témam: doživotie, militanti, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Ultraľavicový militant žiada o prepustenie z väzenia, kde si odpykáva päť doživotných trestov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.