Sobota, 23. marec 2019
Prevažne slnečno  3 °C
Mimoriadne správy

Putin použije jadrové zbrane len v jedinom prípade, aj keď si je vedomý celosvetovej katastrofy

 Webnoviny  18. október 2018  80
Putin použije jadrové zbrane len v jedinom prípade, aj keď si je vedomý celosvetovej katastrofy

MOSKVA 18. októbra (WebNoviny.sk) - Rusko siahne k použitiu jadrových zbraní len v odvete za raketový útok na svoje územie. Vo štvrtok to na bezpečnostnej konferencii v Moskve vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin.

Ruská vojenská doktrína podľa neho neráta s preventívnym jadrovým útokom. Rusko by podľa Putina použilo jadrové zbrane len vtedy, keď by ruské systémy včasného varovania spozorovali rakety blížiace sa k jeho územiu.

"Agresor by mal vedieť, že odveta je neodvratná," vyhlásil ruský prezident. "Ak spozorujeme blížiaci sa útok na územie Ruska, siahneme k odvete," dodal.

Putin si uvedomuje, že to bude znamenať celosvetovú katastrofu, no Rusi podľa neho nebudú "tými, ktorí to začali". "Boli by sme obeťami agresie a išli by sme do neba ako martýri," zatiaľ čo tí, ktorí ako prví zaútočili na Rusko, "by len zomreli a nemali by ani čas sa kajať," vyhlásil Putin.

Viac k témam: jadrové zbrane, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin použije jadrové zbrane len v jedinom prípade, aj keď si je vedomý celosvetovej katastrofy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.