Sobota, 23. marec 2019
Prevažne slnečno  3 °C
Mimoriadne správy

Trump pohrozil zatvorením hranice s Mexikom, môže za to príval migrantov zo Strednej Ameriky

 Webnoviny  18. október 2018  67
Trump pohrozil zatvorením hranice s Mexikom, môže za to príval migrantov zo Strednej Ameriky

WASHINGTON 18. októbra (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump pohrozil zatvorením hranice USA s Mexikom. Dôvodom je príval migrantov z krajín Strednej Ameriky. Mexiko musí "tento nápor" zastaviť, v opačnom prípade bude musieť zmobilizovať armádu a južnú hranicu Spojených štátov zatvoriť, napísal prezident vo štvrtok na Twitteri.

V uplynulých dňoch sa vydali peši na cestu do USA tisíce občanov Hondurasu. Dôvodom je násilie a chudoba v ich vlastnej krajine. Prechádzajú Salvádorom aj Guatemalou a odtiaľ sa chcú dostať cez Mexiko až do USA.

Trump týmto krajinám už v utorok pohrozil, že im jeho vláda zastaví všetku finančnú pomoc, pokiaľ karavánam migrantov umožnia, aby sa dostali až k Spojeným štátom.

Podľa údajov OSN prekročí každoročne nelegálne južnú hranicu Mexika viac než pol milióna ľudí, aby odtiaľ zamierili k USA. Trump chce na americko-mexických hraniciach postaviť múr, aby tento prílev migrantov zastavil.

Viac k témam: Donald Trump, Mexiko, migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump pohrozil zatvorením hranice s Mexikom, môže za to príval migrantov zo Strednej Ameriky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.