Sobota, 23. marec 2019
Slnečno  1,6 °C
Mimoriadne správy

V návrhu rozpočtu Talianska nastali vraj neautorizované zmeny, Di Maio zvažuje trestné oznámenie

 Webnoviny  18. október 2018  72
V návrhu rozpočtu Talianska nastali vraj neautorizované zmeny, Di Maio zvažuje trestné oznámenie

RÍM 18. októbra (Webnoviny.sk) - Šéf talianskeho Hnutia piatich hviezd, ktoré je súčasťou vládnej koalície, vyhlásil, že v návrhu rozpočtu krajiny sa urobili neautorizované zmeny, čo naznačuje možný rozpor vnútri koaličnej vlády. Luigi Di Maio vo štvrtok pohrozil, že podá formálne trestné oznámenie.

Uviedol, že náčrt rozpočtu predložený úradu prezidenta Sergia Mattarellu obsahoval návrh na rozšírenie daňovej amnestie na peniaze držané v zahraničí a ich presun do Talianska. Hnutie piatich hviezd takýto krok odmieta pre riziko prania "korupčného alebo mafiánskeho kapitálu".

Matteo Salvini, líder Ligy, ktorá je ďalšou stranou vo vládnej koalícii, však toto obvinenie označil za "bizarné".

Taliansky premiér Giuseppe Conte novinárom v Bruseli v tejto súvislosti povedal, že v piatok po návrate do Ríma návrh rozpočtu preskúma riadok po riadku. Poprel však existenciu rozporu vo vládnej koalícii.

Viac k témam: Hnutie piatich hviezd, Luigi Di Maio, rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk - V návrhu rozpočtu Talianska nastali vraj neautorizované zmeny, Di Maio zvažuje trestné oznámenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.