Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Ukrajinu neohlásene navštívil britský minister obrany Wallace, diskutoval aj o možnosti vstupu do NATO

 Webnoviny  24. máj 2023  67  
Ukrajinu neohlásene navštívil britský minister obrany Wallace, diskutoval aj o možnosti vstupu do NATO

24.5.2023 (SITA.sk) - Britský minister obrany Ben Wallace v stredu neohlásene navštívil Kyjev a stretol sa so svojím partnerom Oleksijom Reznikovom. Ministri diskutovali o bezpečnostných otázkach, o nadchádzajúcom samite NATO vo Vilniuse a o perspektíve vstupu Ukrajiny do Severoatlantickej aliancie, uviedol ukrajinský rezort obrany. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Wallace a Reznikov hovorili aj britskom programe výcviku ukrajinských vojakov a o vojenských dodávkach, povedal Reznikov. Dodal, že osobitnú pozornosť venovali zbraniam s dlhým dosahom.

Veľká Británia je prvou krajinou, ktorá poskytla Kyjevu zbrane schopné zasiahnuť ciele hlboko na územiach okupovaných Rusmi. Ide najmä o rakety Storm Shadow, ktoré už ukrajinskí vojaci používajú.


Spojené kráľovstvo v minulom roku na vojenskú pomoc Ukrajine vynaložilo 2,3 miliardy libier a zaviazalo sa, že rovnakú pomoc Kyjevu poskytne aj v tomto roku.Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Britský minister obrany, Kyjev, rusko-ukrajinský konflikt, strely Storm Shadow, vojenská invázia, vstup do NATO, Výcvik vojakov
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinu neohlásene navštívil britský minister obrany Wallace, diskutoval aj o možnosti vstupu do NATO © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.