Piatok, 27. máj 2022
Slabý dážď  14,6 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinský prezident Zelenskyj nariadil pozastaviť činnosť 11 politických strán napojených na Rusko

 Webnoviny  20. marec 2022  47
Ukrajinský prezident Zelenskyj nariadil pozastaviť činnosť 11 politických strán napojených na Rusko

20.3.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prikázal pozastavenie činnosti jedenástich politických strán, ktorú sú napojené na Rusko. Najväčšou z nich je Opozičná platforma – Za život, ktorá má v 450-člennom ukrajinskom parlamente 44 kresiel.

Predsedom tejto strany je Viktor Medvedčuk, ktorý má priateľské kontakty s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Šéf Kremľa je krstným otcom Medvedčukovej dcéry.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


K stranám, ktorých činnosť Zelenskyj pozastavil, patrí aj strana Naši, ktorú vedie Jevhenij Murajev. Pred ruskou inváziou britské úrady varovali, že Rusko chce dosadiť Murajeva za lídra Ukrajiny.

V príhovore prostredníctvom videa ukrajinský prezident v nedeľu ráno uviedol, že „vzhľadom na rozsiahlu vojnu, ktorú rozpútala Ruská federácia a spojenia medzi ňou a niektorými politickými štruktúrami, sa aktivita viacerých politických strán prerušuje počas obdobia stanného práva."

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinský prezident Zelenskyj nariadil pozastaviť činnosť 11 politických strán napojených na Rusko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.