Pondelok, 15. december 2025
Mimoriadne správy
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
- Streľba na pláži Bondi v Sydney si vyžiadala desať mŕtvych – VIDEO, FOTO
Ruský útok v Mariupole zničil umeleckú školu, ukrývalo sa v nej približne štyristo ľudí
20.3.2022 (Webnoviny.sk) - Úrady obkľúčeného mesta Mariupoľ na juhovýchode Ukrajiny uviedli, že ruská armáda zbombardovala umeleckú školu, v ktorej sa ukrývalo približne 400 ľudí.
Miestne úrady v nedeľu oznámili, že budova školy je zničená a ľudia pravdepodobne zostali pod troskami. Správy o obetiach sa hneď neobjavili.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
V stredu ruské sily v Mariupole zbombardovali aj divadlo, ktoré slúžilo ako kryt pre civilistov. Podľa úradov 130 ľudí zachránili, ale oveľa viac civilistov mohlo zostať pod troskami.
Mariupoľ, ktorý je strategickým prístavom pri Azovskom mori, je obkľúčený ruskými vojakmi, odrezaný od energií, dodávok potravín a vody a čelí nemilosrdnému bombardovaniu.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruský útok v Mariupole zničil umeleckú školu, ukrývalo sa v nej približne štyristo ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Atómové návyky: Workbook. Praktický návod, ktorý mení život po malých krokoch
Keď sa brucho nadúva. Kniha, ktorá konečne hovorí nahlas o téme, o ktorej sa radšej mlčí
Britská ekonomika sa v októbri nečakane zmenšila