Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Ukrajinský prezident vyhlásil stanné právo. Ľudí vyzval, aby nepodľahli panike
24.2.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zaviedol stanné právo po tom, ako ruský prezident Vladimir Putin oznámil vojenskú operáciu na východnej Ukrajine.
Rusko sa podľa Zelenského zacielilo na ukrajinskú vojenskú infraštruktúru a naprieč krajinou je počuť výbuchy. Prezident vyzval obyvateľov, aby zostali doma a nepodľahli panike.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Zelenskyj tiež povedal, že telefonoval s americkým kolegom Joeom Bidenom a USA zhromažďujú medzinárodnú pomoc pre Ukrajinu.
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Stanné právo, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinský prezident vyhlásil stanné právo. Ľudí vyzval, aby nepodľahli panike © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Každý piaty tínedžer na Slovensku trpí obezitou. Kaufland verí, že prevencia je kľúčová