Piatok, 12. júl 2024
Zamračené  26 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinskú ekonomiku už ovplyvňuje strata mnohých obyvateľov, vrátiť by sa muselo vyše 4,5 milióna ľudí

 Webnoviny   3. november 2023  201  
Ukrajinskú ekonomiku už ovplyvňuje strata mnohých obyvateľov, vrátiť by sa muselo vyše 4,5 milióna ľudí

3.11.2023 (SITA.sk) - Pre povojnové zotavenie ukrajinskej ekonomiky je potrebný návrat 4,5 milióna ľudí, ktorí pred ruskou agresiou utiekli do zahraničia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Povedala to ukrajinská ministerka hospodárstva Julija Svyrydenková pre ukrajinské vydanie magazínu Forbes. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Podľa údajov Organizácie Spojených národov z Ukrajiny pred vojnou utieklo 6 miliónov ľudí, ale zatiaľ sa vrátil len jeden milión. Údaje ukazujú, že ukrajinskú ekonomiku už ovplyvňuje strata mnohých obyvateľov v produktívnom veku. Počet voľných pracovných miest v krajine sa v septembri dostal na najvyššiu úroveň od začiatku ruskej invázie, keďže počet záujemcov o prácu klesol.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská ekonomika, Utečenci
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinskú ekonomiku už ovplyvňuje strata mnohých obyvateľov, vrátiť by sa muselo vyše 4,5 milióna ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.