Pondelok, 11. december 2023
Slabý dážď  0 °C
Mimoriadne správy

Exprezident Medvedev sa vyhráža Poľsku zánikom, označil ho za „nebezpečného nepriateľa“

 Webnoviny   3. november 2023  93  
Exprezident Medvedev sa vyhráža Poľsku zánikom, označil ho za „nebezpečného nepriateľa“

3.11.2023 (SITA.sk) - Rusko považuje Poľsko za „nebezpečného nepriateľa“. Ako referuje web news.sky.com, tvrdí to jeden z hlavných spojencov ruského vodcu Vladimira Putina - exprezident Dmitrij Medvedev.

Historický nepriateľ


V súčasnosti zástupca šéfa ruskej Bezpečnostnej rady povedal, že Poľsko, ktoré patrí do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), by mohlo prísť o svoju štátnosť, ak bude pokračovať v súčasnom postoji. Bližšie však nešpecifikoval, čo presne má na mysli.

Budeme s ním zaobchádzať presne ako s historickým nepriateľom. Ak neexistuje nádej na zmierenie sa s nepriateľom, Rusko by malo mať len jeden a veľmi tvrdý postoj k jeho osudu. História už viackrát vyniesla nad opovážlivými Poliakmi nemilosrdný verdikt. Nech sú revanšistické plány akokoľvek ambiciózne, ich krach by mohol viesť k zániku poľskej štátnosti ako celku,“ vyhlásil Medvedev.

Mal by piť menej vodky


Medvedev opakovane využíva sociálne médiá, aby písal provokatívne a poburujúce vyhlásenia o vojne na Ukrajine a jej západných spojencoch. Tie sa však väčšinou stretávajú iba s výsmechom používateľov sociálnych médií.

Medvedeva kedysi v Rusku považovali za prozápadného demokrata. Neskôr sa však stal zúrivým protizápadným a provojnovým hlasom Kremľa.

Medzi jeho nedávne „skvosty“ patrí vyhlásenie, že Pobaltie patrí Rusku či označenie Poľska za „dočasne okupované“, keď odkazoval na prítomnosť vojsk NATO v krajine. Ukrajinský minister zahraničia Dmytro Kuleba nedávno odkázal Medvedevovi, že by mal piť menej vodky predtým, než ide na internet.

Viac k témam: podpredseda ruskej Bezpečnostnej rady, Poľsko, Ruský exprezident, ukrajinský minister zahraničných vecí
Zdroj: SITA.sk - Exprezident Medvedev sa vyhráža Poľsku zánikom, označil ho za „nebezpečného nepriateľa“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.