Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  26,9 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinskí vojaci sa stiahli z časti kľúčového mesta Časiv Jar, pre Rusov je bránou na spustenie ďalších útokov

 Webnoviny   4. júl 2024  65  
Ukrajinskí vojaci sa stiahli z časti kľúčového mesta Časiv Jar, pre Rusov je bránou na spustenie ďalších útokov

4.7.2024 (SITA.sk) - Ukrajinské jednotky sa stiahli z časti kľúčového frontového mesta Časiv Jar v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny.

Referuje o tom web news.sky.com s odvolaním sa na hovorcu armády Nazara Vološyna.

Pozície boli zničené


„Stalo sa nepraktickým držať kanálové susedstvo potom, čo do neho vstúpil nepriateľ,“ povedal Vološyn pre národnú televíziu.

Ruské ministerstvo obrany v stredu vyhlásilo, že prevzalo kontrolu nad okresom Novyj, ktorý sa nachádza západne od kanála Siverskyj Donec-Donbas.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Vološyn uviedol, že pokračovanie v obrane by „ohrozilo životy a zdravie našich vojakov“, a zdôraznil, že pozície vojakov „boli zničené“.

„Veliteľstvo sa rozhodlo stiahnuť na viac chránené a pripravené pozície, ale ani tam nepriateľ neprestáva so svojimi aktívnymi bojovými akciami,“ dodal Vološyn.

Dlhodobý cieľ Rusov


Mesto Časiv Jar je strategicky dôležité miesto a už dlho je cieľom Ruska. Mesto bolo mesiace terčom ruských útokov rôzneho druhu, keďže Moskva považuje toto mesto za bránu na spustenie priamych ofenzív proti niekoľkým ukrajinským „baštám“.

Pred vojnou mal Časiv Jar viac ako 12-tisíc obyvateľov, ale teraz tam zostáva iba niekoľko stoviek ľudí.

Viac k témam: Časiv Jar, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinskí vojaci sa stiahli z časti kľúčového mesta Časiv Jar, pre Rusov je bránou na spustenie ďalších útokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.