Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinskí vojaci kontrolujú situáciu a spôsobujú okupantom značné straty, uviedol Zelenskyj pri návšteve Charkova

 Webnoviny  16. máj 2024  147  
Ukrajinskí vojaci kontrolujú situáciu a spôsobujú okupantom značné straty, uviedol Zelenskyj pri návšteve Charkova

16.5.2024 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo štvrtok navštívil Charkov. Deje sa tak niekoľko dní po tom, ako Rusko otvorilo nový front vo vojne vpádom cez hranice do Charkovskej oblasti na severovýchode Ukrajiny. Referuje o tom web The Guardian.

Viac o téme: Vojna na UkrajineZelenskyj na Telegrame napísal, že mal v druhom najväčšom ukrajinskom meste stretnutie s vedúcimi predstaviteľmi, pričom uviedol: „K dnešnému dňu je situácia v Charkovskej oblasti vo všeobecnosti pod kontrolou, naši vojaci spôsobujú okupantom značné straty. Tento smer je však naďalej mimoriadne ťažký... Posilňujeme naše jednotky.“

Líder Ukrajincov povedal, že počas stretnutia, na ktorom sa zúčastnil aj vrchný veliteľ ukrajinskej armády Oleksandr Syrskyj, sa diskutovalo „podrobne o vyhliadkach bojovej situácie, hrozbách v najbližších dňoch a týždňoch a o našich, ukrajinských možnostiach čeliť ruským útočným plánom“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: Charkovská oblasť, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinskí vojaci kontrolujú situáciu a spôsobujú okupantom značné straty, uviedol Zelenskyj pri návšteve Charkova © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.