Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Ukrajinskí piloti prišli na dánsku základňu Skrydstrup, absolvujú výcvik na stíhačkách F-16

 Webnoviny  22. august 2023  77  
Ukrajinskí piloti prišli na dánsku základňu Skrydstrup, absolvujú výcvik na stíhačkách F-16

22.8.2023 (SITA.sk) - Osem ukrajinských pilotov prišlo do Dánska, aby absolvovalo výcvik na stíhačky F-16. Okrem pilotov na leteckú základňu Skrydstrup prišlo aj 65 pracovníkov, ktorých vyškolia v údržbe a servise lietadiel, uviedli dánske ozbrojené sily. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine Dánsko a Holandsko cez víkend sľúbili, že pošlú Ukrajine bojové lietadlá po tom, čo potenciálnu dodávku odobrili Spojené štáty. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nazval rozhodnutie „prelomovou dohodou“ a povedal, že stíhačky posilnia ukrajinskú protivzdušnú obranu a pomôžu protiofenzíve.

Dánsko sa zaviazalo, že na Ukrajinu vyšle 19 stíhačiek F-16 a prvých šesť strojov dodá okolo začiatku budúceho roka. Holandsko zatiaľ neoznámilo, koľko lietadiel pošle.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)


Viac k témam: Bojové lietadlá, rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačky F-16, vojna na Ukrajine, výcvik pilotov
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinskí piloti prišli na dánsku základňu Skrydstrup, absolvujú výcvik na stíhačkách F-16 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.