Utorok, 16. júl 2024
Prevažne slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci musia pripraviť na používanie bojových lietadiel F-16 stovky ľudí, výcvik bude trvať minimálne pol roka

 Webnoviny  22. august 2023  182  
Ukrajinci musia pripraviť na používanie bojových lietadiel F-16 stovky ľudí, výcvik bude trvať minimálne pol roka

22.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský personál a infraštruktúra budú na prijatie bojových lietadiel F-16 podľa ministra obrany Ukrajiny Oleksija Reznikova pripravené najskôr o šesť až sedem mesiacov. Minister pripomenul, že samotné lietadlá sú jednoducho platformou a do úvahy sa musí vziať aj munícia a infraštruktúra na prevádzku stíhačiek.

Musia vycvičiť stovky ľudí


Znamená to, že je nutné vycvičiť nielen pilotov, ale aj inžinierov a technikov, uviedol Reznikov. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ide o súbor úloh a musíme vycvičiť stovky ľudí," povedal ukrajinský minister obrany.

Výcvik môže trvať aj dlhšie


Poznamenal, že ukrajinskí piloti už demonštrovali schopnosť absolvovať svoj výcvik za šesť mesiacov, ale časový rámec vyškolenia technikov zatiaľ nie je známy.

Objektívne, bez prehnaných očakávaní ... Myslím si, že šesť až sedem mesiacov je minimálne obdobie, ktoré by sa malo vážne brať do úvahy," konštatoval Reznikov a dodal, že by nebol sklamaný ani v prípade, že by to trvalo trošku dlhšie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: lietadlá F-16, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, výcvik pilotov
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci musia pripraviť na používanie bojových lietadiel F-16 stovky ľudí, výcvik bude trvať minimálne pol roka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.