Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  22,1 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinskí piloti napredujú vo výcviku na stíhačkách F-16, inžinieri trénujú aj údery pomocou vysoko presných zbraní

 Webnoviny   1. marec 2024  146  
Ukrajinskí piloti napredujú vo výcviku na stíhačkách F-16, inžinieri trénujú aj údery pomocou vysoko presných zbraní

1.3.2024 (SITA.sk) - Ukrajinskí piloti a inžinieri pokračujú vo výcviku na stíhačkách F-16, pričom piloti nacvičujú taktické manévre. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to hovorca ukrajinských vzdušných síl Jurij Ihnat.

Presné údery pomocou zbraní


„Proces trvá. Piloti nacvičujú taktické manévre, vykonávajú misie proti vzdušným aj pozemným cieľom. Je to veľmi potrebné, pretože nielenže potrebujú lietať a kontrolovať vzdušný priestor, ale musia sa zapojiť do boja. Naši piloti momentálne zdokonaľujú tieto zručnosti,“ povedal Ihnat.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePodotkol, že letecký personál a inžinieri sa učia, ako obsluhovať toto lietadlo, jeho výzbroj, ako ho naprogramovať a ako vykonávať presné údery pomocou vysoko presných zbraní.

Udržanie súčasných pozícií


„Celá táto príprava je potrebná na to, aby lietadlo čo najefektívnejšie operovalo na ukrajinskom nebi a ničilo nepriateľské vzdušné, pozemné a námorné ciele. Ukrajina tiež prispôsobuje infraštruktúru na konkrétnych leteckých základniach, aby uľahčila používanie týchto lietadiel,“ dodal Ihnat.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Litovský minister obrany Arvydas Anušauskas na nedávnej Mníchovskej bezpečnostnej konferencii povedal, že prvé stíhačky F-16 sa na ukrajinskej oblohe objavia približne v júni tohto roka. Dovtedy sa podľa niektorých vojenských analytikov ukrajinské sily budú snažiť o udržanie súčasných pozícií.

Viac k témam: lietadlá F-16, Mníchovská bezpečnostná konferencia, rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačky F-16, výcvik pilotov
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinskí piloti napredujú vo výcviku na stíhačkách F-16, inžinieri trénujú aj údery pomocou vysoko presných zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.