Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina zavádza nový vzdelávací program, na siedmich stredných školách otvorí projekt s názvom „Pilot komerčného dronu“

 Webnoviny   1. marec 2024  165  
Ukrajina zavádza nový vzdelávací program, na siedmich stredných školách otvorí projekt s názvom „Pilot komerčného dronu“

1.3.2024 (SITA.sk) - Sedem ukrajinských odborných škôl zavedie nový vzdelávací projekt s názvom „Pilot komerčného dronu.“ Ako informuje web Kyiv Independent, na komunikačnej platforme Telegram to uviedol ukrajinský minister pre digitálnu transformáciu Mychajlo Fedorov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Naučiť sa ovládať dron je dnes na Ukrajine veľmi dôležité. Tieto drony sa používajú na sejbu, záchranné operácie, odmínovanie,“ povedal Fedorov.

Dodal, že bezpilotné lietadlá pomáhajú vyhodnocovať škody spôsobené bojovými akciami a novinári ich využívajú na nakrúcanie vojny. Európska únia pomohla Ukrajine zakúpiť drony na vzdelávacie účely a pripraviť učiteľov na tento program.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Drony, rusko-ukrajinský konflikt, vojenské drony
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina zavádza nový vzdelávací program, na siedmich stredných školách otvorí projekt s názvom „Pilot komerčného dronu“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.