Piatok, 8. december 2023
Jasno  -5 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinskej armáde sa údajne podarilo prekročiť rieku Dnipro, pri vybudovaní mostu by mohli dostať na druhú stranu aj tanky

 Webnoviny  18. október 2023  76  
Ukrajinskej armáde sa údajne podarilo prekročiť rieku Dnipro, pri vybudovaní mostu by mohli dostať na druhú stranu aj tanky

18.10.2023 (SITA.sk) - Ukrajinským silám sa údajne podaril „prielom“ cez rieku Dnipro. Ako referuje web news.sky.com, vyhlásil to ruský milbloger známy pod prezývkou Rybar.

Prekročenie rieky nie je prvýkrát


V utorok večer uviedol, že ukrajinské formácie operujúce v blízkosti zničeného Antonivského mosta pri Chersone postúpili a obsadili obec Pojma.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Nie je to prvýkrát, čo Ukrajina údajne prekročila rieku Dnipro, ale správa od milblogera Rybara o „prielome“ vzbudila pozornosť.

Ak by sa totiž ukrajinským silám podarilo vybudovať predmostie na druhej strane Dnipra, mohli by dostať cez rieku nielen jednotky, ale aj tanky a delostrelectvo.

Ukrajinský tlak


To by spôsobilo ruským silám ďalšie problémy, keďže momentálne musia zadržiavať ukrajinský tlak priamo pozdĺž dlhej frontovej línie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

„Po príchode posíl sa ukrajinské ozbrojené sily pohli ďalej a podarilo sa im dostať sa na severný okraj Piščanivky. Boje v oblasti pokračujú,“ napísal Rybar.

Viac k témam: Chersonská oblasť, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinskej armáde sa údajne podarilo prekročiť rieku Dnipro, pri vybudovaní mostu by mohli dostať na druhú stranu aj tanky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.