Streda, 29. november 2023
Polojasno  -1,9 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina zaútočila dronmi na ruskú leteckú základňu pri Kursku, škody sú rozsiahle (video)

 Webnoviny  18. október 2023  84  
Ukrajina zaútočila dronmi na ruskú leteckú základňu pri Kursku, škody sú rozsiahle (video)

18.10.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) v noci na stredu dronmi zaútočila na ruský vojenský tábor neďaleko leteckej základne Chalino v Kurskej oblasti v Rusku. Terčom útoku bol poľný tábor Rusov neďaleko obce Postojalije Dvory. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePodľa Ukrajinskej bezpečnostnej služby bolo v blízkosti leteckej základne Chalino rozmiestnených do 3-tisíc ruských vojakov a približne 80 kusov vojenskej techniky. Presný počet ruských strát sa zisťuje, ale podľa zdroja Ukrajinskej pravdy sú škody rozsiahle a zaznamenaných bolo najmenej 18 úderov dronmi.„Rusi z okolitých obcí celú noc na sociálnych sieťach diskutovali o zvukoch výbuchov. Aj keď je veľmi zvláštne, ako ich mohli počuť, pretože ruské úrady informovali, že protivzdušná obrana 'zostrelila všetky drony' a neboli 'žiadne straty',“ uviedol zdroj Ukrajinskej pravdy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinské drony, útok dronmi
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina zaútočila dronmi na ruskú leteckú základňu pri Kursku, škody sú rozsiahle (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.