Piatok, 8. december 2023
Jasno  -5 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinské ozbrojené sily tvrdia, že Rusom zostrelili „najlepší vrtuľník na svete“ Ka52

 Webnoviny  14. august 2023  100  
Ukrajinské ozbrojené sily tvrdia, že Rusom zostrelili „najlepší vrtuľník na svete“ Ka52

14.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské ozbrojené sily tvrdia, že v pondelok v skorých ranných hodinách zničili ruský útočný vrtuľník Ka-52. Ako informuje web news.sky.com s odvolaním sa na ukrajinské ministerstvo obrany, vrtuľník zostrelili približne o 5:00 v oblasti Bachmutu. Televízia Sky News podotkla, že nedokáže nezávisle overiť túto správu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Rusko dlhodobo o stroji Ka-52 tvrdí, že je „najlepším vrtuľníkom na svete“. Nezávislá monitorovacia skupina Oryx tento mesiac informovala, že Rusko stratilo celkovo 40 helikoptér. Tieto špičkové vrtuľníky ruskej armáde výrazne pomohli narušiť plány ukrajinských pozemných síl v protiofenzívnom postupe.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)Viac k témam: ruské straty, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, ukrajinské ministerstvo obrany, ukrajinské ozbrojené sily, vojna na Ukrajine, vrtuľník Ka-52, vrtuľníky, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinské ozbrojené sily tvrdia, že Rusom zostrelili „najlepší vrtuľník na svete“ Ka52 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.