Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  22,1 °C
Mimoriadne správy

V obľúbenom letovisku pri pobreží Čierneho mora explodovala mína, došlo aj k zraneniam (video)

 Webnoviny  14. august 2023  77  
V obľúbenom letovisku pri pobreží Čierneho mora explodovala mína, došlo aj k zraneniam (video)

14.8.2023 (SITA.sk) - Námorná mína podľa rumunských úradov vybuchla v pondelok ráno na pobreží Čierneho mora v blízkosti turistickej dediny Costinești. Mína explodovala po náraze do móla. Vážne škody nespôsobila.

Zranený však bol jeden muž. Sťažoval sa na čiastočnú stratu sluchu, ale odmietol hospitalizáciu. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje rumunský spravodajský televízny kanál Digi24.

 Obavy vyvoláva to, že v oblasti by mohla plávať ďalšia mína. Rumunské námorníctvo pripravuje tím ženijných potápačov, ktorí spolu s pobrežnou strážou pôjdu do špecifikovanej oblasti, aby preskúmali situáciu a zneškodnili druhú mínu, ak ju nájdu.

Viac k témam: Explózia, Mína, výbuch míny
Zdroj: SITA.sk - V obľúbenom letovisku pri pobreží Čierneho mora explodovala mína, došlo aj k zraneniam (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.