Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Ukrajinská vláda navrhla zvýšenie počtu príslušníkov pohraničnej stráže o 15-tisíc
18.3.2024 (SITA.sk) - Ukrajinská vláda predložila parlamentu krajiny návrh na zvýšenie celkového počtu príslušníkov Štátnej pohraničnej stráže o 15-tisíc.
Oznámil to v pondelok na komunikačnej platforme Telegram zástupca vlády v parlamente Taras Melnyčuk a potvrdil to aj hovorca pohraničnej stráže plukovník Andrij Demčenko. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
„V dnešnej realite potrebuje Štátna pohraničná stráž sformovať bojové jednotky, ktoré budú plniť úlohy aj na frontovej línii," povedal Demčenko. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ohlásil zvýšenie počtu príslušníkov pohraničných jednotiek 12. marca.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská vláda navrhla zvýšenie počtu príslušníkov pohraničnej stráže o 15-tisíc © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Každý piaty tínedžer na Slovensku trpí obezitou. Kaufland verí, že prevencia je kľúčová