Štvrtok, 18. júl 2024
Väčšinou jasno  22,4 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinská protiofenzíva „bude maratón a nie šprint“, tvrdí americký minister obrany

 Webnoviny   2. august 2023  188  
Ukrajinská protiofenzíva „bude maratón a nie šprint“, tvrdí americký minister obrany

2.8.2023 (SITA.sk) - Americké ministerstvo obrany pozoruje, že ukrajinská armáda v rámci protiofenzívy postupuje, ale predpovedá, že to bude náročný a dlhotrvajúci zápas. Povedal to tlačový tajomník Pentagonu brigádny generál Patrick Ryder.

„Je to a naďalej to bude ťažký boj" pre ukrajinské ozbrojené sily, konštatoval. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Tlačový tajomník Pentagonu zároveň poukázal na vyjadrenie amerického ministra obrany Lloyda Austina, že „to bude maratón a nie šprint". Washington však podľa ministra obrany „bude pokračovať v podpore Ukrajiny tak dlho, ako to bude nutné".

Podľa rezortu obrany Veľkej Británie ukrajinská protiofenzíva prebieha podľa plánu a Kyjev prejavuje náležitú starostlivosť tým, že neposiela veľké množstvo ľudí a západnej techniky cez husté ruské mínové polia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Americký minister obrany, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská protiofenzíva „bude maratón a nie šprint“, tvrdí americký minister obrany © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.