Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,5 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinská pošta vydá známku s vyobrazením zničeného Krymského mosta, plánuje predať sedem milónov kusov

 Webnoviny   8. október 2022  43
Ukrajinská pošta vydá známku s vyobrazením zničeného Krymského mosta, plánuje predať sedem milónov kusov

8.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská pošta predstavila novú poštovú známku so zničeným Krymským mostom. Ako na Telegrame uviedol jej šéf Ihor Šmeľanskyj, na známke bude zobrazené to, „čo zostalo“ z Krymského mosta. Na ňom v sobotu ráno nastala silná explózia, po ktorej sa časť mosta spájajúceho pevninské Rusko s ukrajinským polostrovom Krym zrútila do vôd Kerčského prielivu.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePri incidente zahynuli tri osoby. „Už dávno sme nezažili také dobré ráno,“ povedal Šmeľanskyj a dodal, že známku pripravovali už dlho a plánujú predať sedem miliónov takýchto známok v hodnote 18 hrivien za kus. Pošta už predtým vydala súbor známok, ktoré pripomínajú potopenie ruského krížnika Moskva.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Poštová známka, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinská pošta vydá známku s vyobrazením zničeného Krymského mosta, plánuje predať sedem milónov kusov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.