Utorok, 16. júl 2024
Polojasno  28,3 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinská podvratná skupina sa zmocnila 30-kilometrového úseku cesty pozdĺž ľavého brehu rieky Dneper

 Webnoviny  25. október 2023  160  
Ukrajinská podvratná skupina sa zmocnila 30-kilometrového úseku cesty pozdĺž ľavého brehu rieky Dneper

25.10.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská podvratná a prieskumná skupina sa vylodila pri dedine Pidstepne, ktorá sa nachádza asi tri kilometre od ľavého brehu rieky Dneper a zhruba 20 kilometrov od Chersonu, a dobyla úsek cesty spájajúcej obce Pojma, Kozači Laheri a Krynka.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


V najnovšej aktualizácii svojej správy to uviedli analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Spomenutý úsek cesty sa tiahne asi 30 kilometrov pozdĺž ľavého brehu Dnepra. Analytici dostali tieto informácie od ruských vojenských blogerov. Tvrdia tiež, že ukrajinskí vojaci presunuli zálohy na ostrovy v delte rieky Dneper a snažia sa preraziť k obciam Pojma a Piščanivka.

ISW tiež tvrdí, že ukrajinské jednotky v utorok pokračovali v protiofenzívnych akciách na východe a juhu Ukrajiny, pričom postúpili južne od Bachmutu a na západe Záporožskej oblasti.

Geolokačné zábery z pondelka naznačujú, že ukrajinské sily postupovali východne od Andrijivky, asi desať kilometrov juhozápadne od Bachmutu, a tiež mierne postúpili na západ od oslobodenej dediny Robotyne. Postup južne od Bachmutu a pri Robotyne potvrdil aj generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, Cherson, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská podvratná skupina sa zmocnila 30-kilometrového úseku cesty pozdĺž ľavého brehu rieky Dneper © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.