Streda, 29. november 2023
Slnečno  -2 °C
Mimoriadne správy

Ruskí prebehlíci podstupujú vojenský výcvik v Kyjevskej oblasti, jednotka je plná disidentov z rôznych etník

 Webnoviny  25. október 2023  95  
Ruskí prebehlíci podstupujú vojenský výcvik v Kyjevskej oblasti, jednotka je plná disidentov z rôznych etník

25.10.2023 (SITA.sk) - Ruskí prebehlíci na tajnom mieste v Kyjevskej oblasti podstupujú vojenský výcvik. Ako referuje web news.sky.com, sibírsky prápor bojuje na strane Ukrajiny a tvoria ho Rusi. Tento prápor vytvoril bývalý dôstojník ruskej vojenskej rozviedky s cieľom narušiť ruské aktivity.

Viac o téme: Vojna na UkrajineZakladateľ Vladislav Ammosov pre rozhlasovú stanicu Slobodná Európa povedal, že jeho prápor je „pripravený okamžite nasadiť na ruské územie ako súčasť sabotážnej a prieskumnej skupiny a zničiť nepriateľov“ podporujúcich Putina a jeho spojencov.

Ammosov povedal, že jednotka je plná disidentov z rôznych etník, ktorí tvrdia, že s etnickými menšinami sa v Rusku zaobchádza ako s občanmi druhej kategórie. Predchádzajúce správy tiež naznačovali, že sú nadmerne zastúpení v bojových stratách Ruska.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: ruskí prebehlíci, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, Vojenský výcvik
Zdroj: SITA.sk - Ruskí prebehlíci podstupujú vojenský výcvik v Kyjevskej oblasti, jednotka je plná disidentov z rôznych etník © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.