Streda, 19. jún 2024
Slnečno  28 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinská bezpečnostná služba zatkla muža, ktorý údajne informoval Rusov o radaroch v meste Dnipro

 Webnoviny   4. marec 2024  156  
Ukrajinská bezpečnostná služba zatkla muža, ktorý údajne informoval Rusov o radaroch v meste Dnipro

4.3.2024 (SITA.sk) - Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) zadržala obyvateľa mesta Dnipro pre podozrenie, že ho Rusko naverbovalo na odovzdávanie informácií o protivzdušnej obrane mesta. Podľa SBU ho Moskva na spoluprácu získala v decembri minulého roka.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Informuje o tom web Kyiv Independent. Podozrivý muž údajne získaval informácie o logistických trasách ukrajinskej armády a o rozmiestnení jednotiek protivzdušnej obrany, predovšetkým o pozíciách radarových systémov.

Ruské sily „plánovali cielené útoky raketami a bezpilotnými lietadlami na ukrajinské radarové stanice," uviedla SBU. Muž údajne z týchto pozícií tajne vytváral videozáznamy a informácie odosielal prostredníctvom komunikačnej aplikácie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Dnipro, rusko-ukrajinský konflikt, Špionáž, Zatknutie
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská bezpečnostná služba zatkla muža, ktorý údajne informoval Rusov o radaroch v meste Dnipro © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.