Streda, 17. august 2022
Jasno  19,5 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinská bezpečnostná služba spustila telefonickú linku pre ruských vojakov, ktorí sa chcú vzdať

 Webnoviny  21. máj 2022  39
Ukrajinská bezpečnostná služba spustila telefonickú linku pre ruských vojakov, ktorí sa chcú vzdať

21.5.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) spúšťa telefonickú linku pre vojakov ruskej armády, ktorí sa chcú vzdať. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

SBU učinila toto rozhodnutie po tom, ako zachytila mnoho telefonátov ruských vojakov na okupovaných územiach Ukrajiny, ktorí svoju službu prirovnávajú k „otroctvu“, označujú ju za porušovanie ľudských práv a sú pripravení dezertovať.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt„Dávame tip pre útočníkov, ktorí chcú zostať nažive. Zavolajte 2402 a vzdajte sa. Táto ´horúca linka´ je špeciálne vytvorená pre takéto prípady. Pomôže vám,“ uvádza sa v odkaze SBU pre ruských vojakov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinská bezpečnostná služba spustila telefonickú linku pre ruských vojakov, ktorí sa chcú vzdať © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.