Sobota, 15. jún 2024
Oblačno  18,7 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinská armáda pridala na tempe v budovaní obranných pozícií, hlási britské ministerstvo obrany

 Webnoviny  10. marec 2024  124  
Ukrajinská armáda pridala na tempe v budovaní obranných pozícií, hlási britské ministerstvo obrany

10.3.2024 (SITA.sk) - Ukrajinská armáda podľa britského obranného spravodajstva začala v niekoľkých frontových oblastiach zrýchleným tempom budovať obranné pozície.

Ukrajinské obranné pozície zahŕňajú protitankové prekážky nazývané dračie zuby, priekopy, zákopy pre pechotu, mínové polia a opevnené body, uviedol britský rezort obrany v správe zverejnenej v nedeľu na mikroblogovacej sieti X. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajineExpanzia obranných línií obmedzí schopnosť ruských síl postupovať alebo využívať vo svojich súčasných útočných operáciách taktické výhody, konštatovalo britské vojenské spravodajstvo.

„Vytvorenie významných obranných pozícií svedčí o opotrebovávacom charaktere konfliktu a znamená, že akékoľvek pokusy o prielomy budú s vysokou pravdepodobnosťou sprevádzať vysoké straty," dodala britská vojenská spravodajská služba.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská armáda pridala na tempe v budovaní obranných pozícií, hlási britské ministerstvo obrany © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.