Sobota, 15. jún 2024
Oblačno  17,9 °C
Mimoriadne správy

Šéf britskej diplomacie je proti vyslaniu západných vojakov na Ukrajinu hoci len na výcvik, boli by cieľmi pre Rusov

 Webnoviny  10. marec 2024  121  
Šéf britskej diplomacie je proti vyslaniu západných vojakov na Ukrajinu hoci len na výcvik, boli by cieľmi pre Rusov

10.3.2024 (SITA.sk) - Britský minister zahraničných vecí David Cameron nesúhlasí s vyslaním západných vojakov na Ukrajinu, dokonca ani na výcvikové misie. Výcvik sa podľa neho najlepšie vykonáva v zahraničí.

Umiestnenie západných vojakov na Ukrajine by vytvorilo ciele pre Rusko, povedal Cameron v rozhovore pre nemecký denník Süddeutsche Zeitung. Informuje o tom web The Guardian.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Francúzsky prezident Emmanuel Macron minulý mesiac nevylúčil možnosť vyslania západných vojakov na Ukrajinu.

Británia neskôr potvrdila, že vyslala na Ukrajinu malé jednotky, aby pomohli so zdravotníckym výcvikom, ale hovorca premiéra Rishiho Sunaka konštatoval, že krajina nepredpokladá rozsiahle nasadenie vojakov na ukrajinskom území.

Poľský minister zahraničia Radek Sikorski sa o možnej prítomnosti síl NATO na Ukrajine vyjadril, že „nie je nepredstaviteľná“ a ocenil francúzskeho prezidenta za to, že túto myšlienku nevylúčil.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Šéf britskej diplomacie je proti vyslaniu západných vojakov na Ukrajinu hoci len na výcvik, boli by cieľmi pre Rusov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.