Piatok, 8. december 2023
Jasno  -5 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinská armáda pokročila v Chersonskej aj Záporožskej oblasti, tvrdí ISW

 Webnoviny  15. november 2023  97  
Ukrajinská armáda pokročila v Chersonskej aj Záporožskej oblasti, tvrdí ISW

15.11.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská armáda podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) v utorok pokročila v Chersonskej oblasti na ľavom brehu rieky Dnipro a severozápadne od obce Verbove v Zaporožskej oblasti. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajineGeolokačné zábery ukazujú, že ukrajinské jednotky pokročili smerom k obci Krynky, ktorá sa nachádza 30 kilometrov severovýchodne od mesta Cherson. Ukrajinskí vojaci podnikli ofenzívne operácie aj v západnej časti Záporožskej oblasti a dosiahli zisky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Generálny štáb Ozbrojených síl Ukrajiny okrem toho informoval, že ukrajinská armáda pokračuje v ofenzíve na melitopoľskom fronte na západe Záporžskej oblasti.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská armáda pokročila v Chersonskej aj Záporožskej oblasti, tvrdí ISW © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.