Streda, 29. november 2023
Zamračené  -1,1 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina krok za krokom demilitarizuje Krym, tvrdí šéf Zelenského kancelárie

 Webnoviny  15. november 2023  83  
Ukrajina krok za krokom demilitarizuje Krym, tvrdí šéf Zelenského kancelárie

15.11.2023 (SITA.sk) - Ukrajinskí vojaci sa podľa kancelárie ukrajinského prezidenta „uchytili na východnom brehu rieky Dnipro“. Šéf kancelárie Andrij Jermak podľa webu news.sky.com povedal, že ukrajinské obranné sily napriek negatívnym prognózam dosiahli pokrok v Chersonskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Krok za krokom demilitarizujú Krym. Prekonali sme 70 % vzdialenosti,“ povedal v komentároch zverejnených na webovej stránke Zelenského kancelárie. „A naša protiofenzíva sa rozvíja,“ dodal Jermak.

Predstavitelia boli pri popisovaní aktivít v oblasti opatrní, keďže ukrajinská protiofenzíva za štyri mesiace dosiahla len menšie zisky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)V prvých dňoch invázie sa Rusko zmocnilo Chersonskej oblasti a držalo západný breh Dnipra. Neskôr však toto územie opustilo a z nových pozícií na východnom brehu sa zameralo na iné mestá. Ukrajinci oslobodili mesto Cherson minulý rok v novembri.Viac k témam: bitka o Cherson, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina krok za krokom demilitarizuje Krym, tvrdí šéf Zelenského kancelárie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.