Pondelok, 8. august 2022
Oblačno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinská armáda podnikla úspešnú protiofenzívu neďaleko Kryvého Rihu

 Webnoviny  30. máj 2022  40
Ukrajinská armáda podnikla úspešnú protiofenzívu neďaleko Kryvého Rihu

30.5.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinské sily podnikli úspešný protiútok južne od Kryvého Rihu. Informuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na tamojšieho najvyššieho vojenského predstaviteľa Oleksandra Vilkula.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt„Bolo zlikvidovaných 63 útočníkov a 19 kusov nepriateľskej techniky, vrátane moderných tankov T-72, viacnásobného odpaľovacieho raketového systému Grad, delostrelectva, vrtuľníkov a jedného lietadla SU-35," uviedol Vilkul.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Povedal, že vnútorne vysídlené osoby z oblastí okupovaných Ruskom alebo napadnutých oblastí naďalej prichádzajú do Kryvého Rihu. „Do mesta naďalej prichádzajú utečenci. V meste je už viac ako 45-tisíc oficiálne registrovaných utečencov, v skutočnosti je to však viac ako 60-tisíc," povedal Vilkul.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinská armáda podnikla úspešnú protiofenzívu neďaleko Kryvého Rihu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.