Streda, 17. august 2022
Jasno  19,5 °C
Mimoriadne správy

Našli miesto havárie zmiznutého lietadla, zrútilo sa päť minút pred plánovaným pristátím (foto)

 Webnoviny  30. máj 2022  50
Našli miesto havárie zmiznutého lietadla, zrútilo sa päť minút pred plánovaným pristátím (foto)

30.5.2022 (Webnoviny.sk) - Záchranári v Nepále našli miesto havárie lietadla, ktoré sa v nedeľu stratilo s 22 ľuďmi na palube. Trosky lietadla, ktoré prevádzkuje nepálska letecká spoločnosť Tara Air, podľa hovorcu nepálskej armády našli v okrese Mustang na severe Nepálu. Informoval o tom spravodajský web BBC.

Lietadlo letelo po obľúbenej turistickej trase do horského mesta Jomsom, no krátko po vzlietnutí stratilo kontakt s letiskom. Udialo sa tak iba päť minút pred plánovaným pristátím. Stále nie je známe, či haváriu prežili nejakí ľudia. Na palube lietadla boli podľa správ štyria Indovia, dvaja Nemci a 16 Nepálčanov. Pátracie operácie komplikuje zlé počasie a hornatý terén.

V Nepále sa stalo mnoho leteckých nešťastí, často pre náhle zmeny počasia a pristávacie dráhy umiestnené v skalnatých terénoch, ktoré sú ťažko dostupné.

Viac k témam: Havária lietadla
Zdroj: Webnoviny.sk - Našli miesto havárie zmiznutého lietadla, zrútilo sa päť minút pred plánovaným pristátím (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.