Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  27,4 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinská armáda opäť postúpila, jednotky sa posunuli na frontovej línii smerom na Berďansk

 Webnoviny  24. júl 2023  181  
Ukrajinská armáda opäť postúpila, jednotky sa posunuli na frontovej línii smerom na Berďansk

24.7.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská armáda na frontovej línii na juhu krajiny postúpila o ďalších 350 až 1 400 metrov v smere na mesto Berďansk. Oznámilo to v pondelok tlačové centrum Tavrijskej operačno-strategickej skupiny, informuje web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„V rámci ofenzívnych operácii Tavrijskej operačno-strategickej skupiny naše úderné jednotky dosiahli čiastočný úspech a pokročili do hĺbky 350 metrov až 1,4 kilometra do nepriateľských línií," povedal hovorca Tavrijskej skupiny Valerij Šeršeň.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajinskí vojaci odstraňujú z oblasti míny a úderné jednotky upevňujú novozískané pozície a sú pripravené na ďalšie ofenzívne akcie, dodal Šeršeň.Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská armáda opäť postúpila, jednotky sa posunuli na frontovej línii smerom na Berďansk © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.