Piatok, 31. marec 2023
Jasno  7 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinská armáda odpálila strategický most pri Chersone a zároveň odmieta lži šírené okupantami

 Webnoviny  21. október 2022  55
Ukrajinská armáda odpálila strategický most pri Chersone a zároveň odmieta lži šírené okupantami

21.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská armáda potvrdila, že cez noc zasiahla strategický Antonivský most neďaleko Chersonu, ktorý leží na pravom brehu rieky Dnipro. Ako referuje web Kyiv Independent, ukrajinské ozbrojené sily popierajú správy ruských médií, že v dôsledku útoku zahynuli traja civilisti a deväť bolo zranených.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Hovorkyňa armády na juhu krajiny Natalia Humeňuková skonštatovala, že okupanti si protirečia, keďže opakovane tvrdia, že nútia civilistov, aby po zákaze vychádzania zostali doma. „Tvrdia, že prijímajú veľmi prísne opatrenia proti tým, ktorí porušujú zákaz vychádzania. Neboli tam žiadni civilisti. Ľudia, ktorí zomreli alebo boli zranení, museli byť ruskí vojaci,“ povedala.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinská armáda odpálila strategický most pri Chersone a zároveň odmieta lži šírené okupantami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.