Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,5 °C
Mimoriadne správy

Putin odmietol komentovať evakuáciu ruskej armády z Chersonu, podľa Zelenského to robia iba z jediného dôvodu

 Webnoviny  21. október 2022  32
Putin odmietol komentovať evakuáciu ruskej armády z Chersonu, podľa Zelenského to robia iba z jediného dôvodu

21.10.2022 (Webnoviny.sk) - Kremeľ sa vyhol odpovedi na otázku, či ruský prezident Vladimir Putin prikázal svojim ozbrojeným silám stiahnuť sa z mesta Cherson na juhu Ukrajiny. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov odkázal otázku na ruské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Otázka sa týka realizácie špeciálnej vojenskej operácie. Odporúčam adresovať ju ministerstvu obrany,“ povedal Peskov. Informuje o tom portál news.sky.com.

Rusmi dosadení predstavitelia evakuujú desaťtisíce obyvateľov zo západného brehu rieky Dnipro, ktorá rozdeľuje Chersonskú oblasť. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pritom obvinil Rusko z toho, že plánuje vyhodiť do vzduchu veľkú priehradu v tomto regióne.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin odmietol komentovať evakuáciu ruskej armády z Chersonu, podľa Zelenského to robia iba z jediného dôvodu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.