Streda, 6. december 2023
Oblačno  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinská armáda napreduje na ľavom brehu Dnipra, zónu však rozšírila aj smerom na východ

 Webnoviny  21. november 2023  108  
Ukrajinská armáda napreduje na ľavom brehu Dnipra, zónu však rozšírila aj smerom na východ

21.11.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská armáda pokračuje v postupe na ľavom brehu rieky Dnipro v Chersonskej oblasti. Uviedla to v najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine americká nezisková organizácia Inštitút pre štúdium vojny (ISW). Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa ruských vojenských blogerov ukrajinskí vojaci rozšírili zónu, ktorú majú pod svojou kontrolou v západnej časti obce Krynky, ktorá leží dva kilometre na východ od rieky Dnipro, a v blízkosti obce sa odohrávajú boje.

Ruskí vojenskí blogeri zároveň uviedli, že ukrajinské sily podnikli útoky v oblasti obce Pojma ležiacej štyri kilometre na východ od Dnipra a v oblasti dediny Piščanivka nachádzajúcej sa tri kilometre východne od Dnipra.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: analytici, Dnipro, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská armáda napreduje na ľavom brehu Dnipra, zónu však rozšírila aj smerom na východ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.