Streda, 6. december 2023
Mimoriadne správy

Ukrajinská armáda má už len mesiac a pol na prelomenie ruských línií, v zime sa bude bojovať ťažko 

 Webnoviny  20. september 2023  95  
Ukrajinská armáda má už len mesiac a pol na prelomenie ruských línií, v zime sa bude bojovať ťažko 

20.9.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské jednotky chcú do začiatku zimy urobiť zásadný prielom v rámci svojej protiofenzívy. Ako referuje news.sky.com, povedala to poslankyňa ukrajinského parlamentu Kira Rudiková.

Podľa nej ukrajinské sily robia „všetko“, aby prelomili ruské línie.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Máme už len mesiac a pol. Počas zimy sa bude bojovať veľmi ťažko,“ povedala a dodala: „Takže došlo k určitým ziskom smerom k Bachmutu a vieme, že tieto zisky boli za obrovskú cenu.“

Rudiková vraví, že takmer 80 % ukrajinských rodín má niekoho, kto bojuje na fronte, alebo poznajú niekoho, kto je na fronte.

„Pre nás je protiofenzíva veľmi osobná,“ podotkla.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Mesto Bachmut ovládané Ruskom sa stalo kľúčovým „posvätným miestom“ vojny na Ukrajine. V máji sa ho po mesiacoch vysiľujúcich bojov zmocnili žoldnieri z Wagnerovej skupiny.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská armáda má už len mesiac a pol na prelomenie ruských línií, v zime sa bude bojovať ťažko  © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.