Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

Ukrajinci zaútočili na ruský muničný sklad na Kryme, bábkový líder hovorí aj o zostrelení 11 dronov (video)

 Webnoviny  24. júl 2023  195  
Ukrajinci zaútočili na ruský muničný sklad na Kryme, bábkový líder hovorí aj o zostrelení 11 dronov (video)

24.7.2023 (SITA.sk) - Ruskom dosadený bábkový líder okupovaného ukrajinského Krymu Sergej Aksionov informoval o útoku na ruský muničný sklad v okrese Džankoj. Tvrdí pritom, že nad Krymom bolo zostrelených jedenásť dronov. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Na oblohe nad Krymom sily protivzdušnej obrany zostrelili a zničili prostriedkami elektronického boja 11 nepriateľských bezpilotných lietadiel,“ oznámil Aksionov prostredníctvom komunikačnej platformy Telegram s tým, že v okrese Džankoj „bol zasiahnutý muničný sklad“.

Rusi tiež podľa Aksionova pozastavili železničnú dopravu v okrese Džankoj a uzavreli aj diaľnicu Džankoj - Simferopol. Zároveň sa rozhodli evakuovať obyvateľov okolitých dedín v okruhu piatich kilometrov od miesta výbuchu v Džankoj. V súvislosti s výbuchom skladu však podľa neho nehlásia žiadnych zranených. Aksionov tiež tvrdil, že kusy dronu údajne poškodili súkromný dom v Kirovskom okrese.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.