Štvrtok, 7. december 2023
Zamračené  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Dronmi na Moskvu vraj zaútočila spravodajská služba ukrajinského ministerstva obrany (foto)

 Webnoviny  24. júl 2023  107  
Dronmi na Moskvu vraj zaútočila spravodajská služba ukrajinského ministerstva obrany (foto)

24.7.2023 (SITA.sk) - Útok dronmi, ktorý v noci z nedele na pondelok zasiahol Moskvu, bol špeciálnou operáciou hlavného spravodajského riaditeľstva ukrajinského ministerstva obrany. Uviedol to web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na zdroj z bezpečnostného a obranného sektora.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Spolupráca medzi dobrovoľníkmi a agentúrou prináša dobré výsledky a bude to pokračovať,“ uviedol zdroj. Podľa zdroja Ukrajinskej pravdy sa všetky drony, ktoré vyslala spravodajská služba, dostali do Moskvy.

Ruské médiá a kanály komunikačnej platformy Telegram informovali, že ruské hlavné mesto bolo terčom útoku dronmi, pričom poškodili budovu vedľa ruského ministerstva obrany. Ďalší dron zasiahol nákupné centrum Leroy Merlin v centre Moskvy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Ukrajinský útok dronmi na Moskvu (fotografie)

Viac k témam: Dron, rusko-ukrajinský konflikt, útok dronmi
Zdroj: SITA.sk - Dronmi na Moskvu vraj zaútočila spravodajská služba ukrajinského ministerstva obrany (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.