Streda, 6. december 2023
Mierne sneženie  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci zasiahli na Kryme strategický objekt ruskej protivzdušnej obrany, zranilo sa niekoľko vojakov (video)

 Webnoviny  30. október 2023  93  
Ukrajinci zasiahli na Kryme strategický objekt ruskej protivzdušnej obrany, zranilo sa niekoľko vojakov (video)

30.10.2023 (SITA.sk) -

  • aktualizované 30. októbra, 11:49


Ukrajinské ozbrojené sily potvrdili, že v noci na pondelok zasiahli strategický objekt ruskej protivzdušnej obrany na západe okupovaného polostrova Krym. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na kanceláriu hlavného veliteľa ukrajinských ozbrojených síl.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt„V noci 30. októbra ozbrojené sily Ukrajiny úspešne zasiahli strategický objekt systému protivzdušnej obrany na západnom pobreží dočasne okupovaného Krymu,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Okupačné orgány Krymu v noci tvrdili, že ruská Čiernomorská flotila odrážala útok bezpilotných lietadiel. V Sevastopoli bolo počuť výbuchy. Ráno okupanti na hodinu uzatvorili Krymský most.Ruské médiá informovali, že 17 ruských vojakov utrpelo zranenia v dôsledku nočného útoku na raketový pluk protivzdušnej obrany. Útok údajne nastal na základni neďaleko obce Olenivka na západe Krymu. Poškodených bolo aj päť vozidiel. Jedno z vozidiel je neopraviteľné.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Krym, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinsk
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci zasiahli na Kryme strategický objekt ruskej protivzdušnej obrany, zranilo sa niekoľko vojakov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.