Streda, 6. december 2023
Oblačno  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Stovky Rusov vtrhli na letisko v Machačkale a protestovali proti letu z Izraela (video)

 Webnoviny  30. október 2023  79  
Stovky Rusov vtrhli na letisko v Machačkale a protestovali proti letu z Izraela (video)

30.10.2023 (SITA.sk) - Stovky ľudí vtrhli v nedeľu večer na letisko v ruskom meste Machačkala v regióne Dagestan, aby na pristávacej ploche protestovali proti príletu dopravného lietadla z izraelského Tel Avivu.

Podľa ruských tlačových agentúr a správ na sociálnych sieťach úrady následne uzavreli letisko v Machačkale.

Zatkli desiatky ľudí


Všetky lety z letiska, ktoré sa nachádza v prevažne moslimskej časti Ruska, boli presmerované na iné letiská v okolí. Podľa miestnych zdravotníckych úradov bolo zranených približne 20 ľudí.

Ruská štátna tlačová agentúra RIA Novosti uviedla, že zatknutých bolo približne 60 ľudí a identifikovali 150 „najaktívnejších demonštrantov“. Pri incidente utrpelo zranenia deväť policajtov, dvoch z nich museli hospitalizovať.


Rusko by malo konať


Kancelária izraelského premiéra Benjamina Netanjahua vo vyhlásení zverejnenom v nedeľu večer uviedla, že Izrael „očakáva, že ruské orgány činné v trestnom konaní budú chrániť bezpečnosť všetkých izraelských občanov a Židov, nech sú kdekoľvek, a že budú rázne konať proti výtržníkom a divokému podnecovaniu namierenému voči Židom a Izraelčanom“.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Protest
Zdroj: SITA.sk - Stovky Rusov vtrhli na letisko v Machačkale a protestovali proti letu z Izraela (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.