Štvrtok, 18. júl 2024
Väčšinou jasno  22,4 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci vyšetrujú ruských vojakov, v Buči spustili paľbu na autá s civilistami

 Webnoviny  24. júl 2023  165  
Ukrajinci vyšetrujú ruských vojakov, v Buči spustili paľbu na autá s civilistami

24.7.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská generálna prokuratúra uviedla, že vyšetruje 11 ruských vojakov za údajné zastrelenie šiestich civilistov v ich autách v okrese Buča neďaleko Kyjeva. Referuje o tom web news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ako prokuratúra uviedla na Telegrame, spomenutým mužom, ktorí boli súčasťou ruskej 37. samostatnej motostreleckej brigády 36. kombinovanej armády, v neprítomnosti „oznámili podozrenie z porušenia vojnových zákonov“.

Muži vyzbrojení strelnými zbraňami a vojenskou technikou sa pohybovali po meste v obrnených vozidlách, pričom podľa prokuratúry spustili paľbu na dve civilné autá. Ľudia v autách sa v tom čase pokúšali opustiť bojovú zónu cez frekventovanú cestu a „nejavili žiadne známky" príslušnosti k ukrajinským silám.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Keď autá zastavili, vojaci agresorskej krajiny na ne bez varovania spustili paľbu z ručných zbraní. V dôsledku zranení spôsobených streľbou zomrelo šesť civilistov,“ skonštatovala prokuratúra.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Buča (fotografie)
Viac k témam: Buča, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci vyšetrujú ruských vojakov, v Buči spustili paľbu na autá s civilistami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.