Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  28,3 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci vyhnali ruské sily z pozícii, oznámil to hovorca generálneho štábu ukrajinskej armády

 Webnoviny  19. júl 2023  173  
Ukrajinci vyhnali ruské sily z pozícii, oznámil to hovorca generálneho štábu ukrajinskej armády

19.7.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská armáda vytlačila ruské sily z ich pozícií v blízkosti obce Orichovo-Vasylivka, ktorá leží severozápadne od mesta Bachmut na východe krajiny. Oznámil to v stredu hovorca generálneho štábu ukrajinskej armády Andrij Kovaľov.

Počas bojov boli ruskí okupanti donútení ustúpiť zo svojich pozícii," povedal hovorca. Ukrajinskí vojaci dosiahli vo svojom postupe čiastočný úspech a upevnili nové pozície," dodal. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa ukrajinského generálneho štábu armáda krajiny podniká ofenzívne operácie severne a južne od mesta Bachmut. Rusko nasadzuje rezervy, ale má veľké straty, poznamenal Kovaľov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci vyhnali ruské sily z pozícii, oznámil to hovorca generálneho štábu ukrajinskej armády © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.